Yamaha Motor Manufacturing Europe otevírá novou montážní linku pohonných jednotek

Yamaha Motor Europe N.V. (YME) a Yamaha Motor Manufacturing Europe (YMME) včera oslavil otevřely zcela novou montážní linku pohonných jednotek v továrně ve francouzském Saint Quentin.

Nová montážní linka pohonných jednotek navazuje na závazek společnosti Yamaha Motor přenést výrobu do Evropy s cílem získat konkurenční a udržitelnou výhodu, aby mohla lépe a rychleji uspokojovat potřeby svých zákazníků z řad OEM výrobců elektrokol v Evropě.

Montážní linka je novým přírůstkem do již tak rozsáhlého portfolia společnosti YMME, která pokračuje ve své diverzifikaci a transformaci na továrnu schopnou dodávat širší portfolio produktů a směřující k elektromobilitě. Společnost YMME, dříve známá pod názvem MBK Industrie, již mnoho let vyrábí stěžejní modely Yamaha, jako jsou Ténéré 700, MT-125 a XMAX, montujenovou řadu elektrokol Yamaha a přizpůsobuje motorová dvoukolová vozidla a čtyřkolky Yamaha specifickým evropským potřebám.

Slavnostní otevření proběhlo za přítomnosti pana Thomase Campeauxe, prefekta francouzského regionu Aisne, pana Xaviera Bertranda, prezidenta regionu Hauts-de-France, paní Fréderique Macarez, starostky francouzského města Saint Quentin, pana Tjeerda Jegena, generálního ředitele skupiny Accell, pana Kenichi Murakiho, výkonného ředitele a výkonného generálního ředitele obchodní jednotky Smart Power Vehicle společnosti Yamaha Motor Co., Ltd., a dalších zástupců z ústředí společnosti Yamaha v Japonsku a Yamaha Motor Europe.

Na této výrobní lince se bude vyrábět pohonná jednotka Yamaha PWseries S2, určená pro velkoobjemový sektor Sport a Trail.Olivier Prévost, prezident a generální ředitel společnosti Yamaha Motor Europe N.V. řekl: „Založení a otevření této nové výrobní linky v naší francouzské továrně mě velmi těší, protože již několik let představuje nedílnou součást našich plánů do budoucna. Pro společnost YMME to znamená, že se zvyšuje její zásadní úloha v rámci operací společnosti Yamaha, a také to, že se tak znovu potvrzuje její postavení jako výrobního závodu společnosti Yamaha, který je schopen dodávat širší portfolio produktů. V neposlední řadě pak místní výroba v Evropě přispívá k tomu, že naše provozy zanechávají udržitelnější stopu, což je i nadále klíčovým cílem společnosti Yamaha na celosvětové úrovni, a představují konkurenční výhodu v průmyslovém prostředí, kde se stále více klade důraz na udržitelnost a flexibilitu dodavatelského řetězce.“

Clement Villet, Director ředitel pro pozemní mobilitu, Yamaha Motor Europe N.V. řekl: „Ať už se jedná o naše tradiční podnikání, nebo elektromobilitu, role YMME je důležitá pro lepší obsluhu evropských trhů a rychlou reakci na neustále se měnící potřeby zákazníků. V tomto ohledu budeme díky otevření montážní linky pohonných jednotek schopni reagovat na objednávky našich zákazníků z řad OEM výrobců elektrokol pružněji a s kratšími dodacími lhůtami, což přispěje k agilnějšímu a reaktivnějšímu plánování výroby.“

Celý článek „Yamaha Motor Manufacturing Europe otevírá novou montážní linku pohonných jednotek“ si můžete přečíst zde.

Podobné příspěvky