Aplikace_Anytime_carsharing (3)

V zimě se sdílená auta vyplatí dvojnásob. Garantují perfektní technický stav a nesou náklady drahého zimního obutí a havarijního pojištění

Sdílená auta jsou výhodnou variantou dopravy. V zimním období pak ke klasickým výhodám, jako je šetření nákladů na pořízení a velká flexibililta, přibývají další pádné argumenty. Provozovatel carsharingu totiž garantuje perfektní technický stav automobilu, který je v zimě obzvlášť důležitý. Dále pořizuje i stále dražší zimní pneumatiky a platí havarijní pojištění.

Auto musí být v pořádku a na zimních

V zimních podmínkách je auto vystaveno větší zátěži počasí. Roste riziko velkého opotřebení, poruchy nebo nehody. „Pokud chcete jezdit v zimě bezpečně, musí být auto v dobré kondici. Stejně tak je třeba přezout na zimní pneumatiky, jejichž cena rok od roku roste. A obě tyto věci jsou v případě sdílení automobilu na provozovateli. Vy tedy pouze zaplatíte minutový pronájem a jedete,“ říká ředitel českého zastoupení Anytime Milan Beutl.

Pojištění v zimě nepodceňujte

Jezdit bez havarijního pojištění v zimě je hazard. Může se pak stát, že přijdete v případě nehody o hodně peněz. Toto pojištění je však rok od roku dražší, a proto je vždy příjemné, když jej zaplatí někdo jiný. O pojištění se v případě sdílených automobilů opět stará provozovatel a vy se nemusíte o nic starat. Vše máte v rámci pronájmu na klíč.


TIP: Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění


Vyjde levněji než vlastní vůz

V průměru totiž vychází, že pokud člověk s vlastním vozem nenajede více jak 10 tisíc km za rok, tak se mu vlastní vůz nevyplatí a vyjde ho levněji sdílení. Protože fixní náklady, jako je pořízení vozu, povinné ručení, pojištění, základní servis, pneumatiky, parkování, ale i stále zdražující pohonné hmoty, jdou nákladově za pronajímatelem.

Drivalia chce do České republiky přinést nová řešení mobility včetně předplatného automobilů

„Pokud by se třeba někdo obával, že nebude umět řídit cizí automobil, pak v případě Anytime se obávat opravdu nemusí. Všechny naše automobily jsou velmi intuitivní, jsou vybaveny automatickou převodovkou a parkovacími kamerami pro snadné a bezpečné parkování, a navíc mají hybridní pohony, takže se uživatel nemusí starat ani o tankování,“ říká ředitel Anytime Milan Beutl.

Parkování bez starostí

S vlastním autem se člověk v Praze trápí s parkováním. I když má parkovací kartu na jednu městskou část, v dalších částech města tato karta neplatí a musí složitě řešit parkování na soukromých parkovištích či platit parkovné na modrých či fialových zónách. Při využití carsharingu lze zaparkovat v jakékoliv této zóně ve všech částech Prahy.. Další výhodou sdílených aut z pohledu parkování je to, že auta jsou neustále v provozu. Jeden vůz tak slouží více uživatelům a šetří tedy několik parkovacích míst.


TIP: Prověření ojetého auta před koupí

Ověřte si historii vozidla a vyhněte se nákladným problémům. Zadejte číslo VIN a okamžitě získejte přehled o historii auta. Více zde.


Podobné příspěvky


Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění