Škoda Karoq RS pravděpodobně vznikne. A bude výkonnější než Kodiaq!

automotozpravy.cz_auto-poly_cz_nahledovy

Pokud si potrpíte na výkonná SUV, a navíc nedáte dopustit na škodovky, začněte si odkládat bokem. Mladoboleslavská automobilka totiž uvažuje o výrobě Karoqu RS. A jestli se do výrobního programu dostane, bude ještě výkonnější než větší sourozenec Kodiaq RS.

Škoda moc dobře ví, co dělá. O modely s logem „rallye sport“ je zájem a například v Austrálii tvoří prodeje Octavie RS nadpoloviční polovinu prodejů. Výkonnější „škodárny“ jsou však populární i u nás a příznivci kompaktního SUV Karoq se zřejmě mají na co těšit.

Nabídka vozů s nenápadným znáčkem v masce není příliš velká (v roce 2013 skončila Fabia RS) a na každého dalšího zástupce se čeká jako na smilování. Vzhledem k oblibě SUV se dalo čekat, že Škoda potěší zájemce různorodými verzemi. Nová Škoda Karoq se tak objeví v luxusnější i sportovně laděné verzi. O variantě RS jako první informoval německý magazín AutoBild s tím, že po Octavii RS a Kodiaqu RS automobilka vážně uvažuje o třetím zástupci.

automotozpravy.cz_auto-poly_cz_01
Vizualizace Škody Octavie RS, zdroj: xtomi.blogspot.com.

Potenciálního kupce bude zajímat především to, co by Karoq dostal pod kapotu. Překvapivě by mohlo jít o větší „nálož“ než v případě Kodiaqu. Podle AutoBildu půjde o motor známý ze sesterského SUV CUPRA Ateca.

Zatímco Kodiaq RS disponuje dieselem se dvěma turby a výkonem 176 kW, Karoq by dostal do vínku přeplňovaný dvoulitr TSI o výkonu 221 kW, tedy rovných 300 koní. Do nabídky by putoval pouze s převodovkou DSG a pohonem všech kol. A stejně jako v Kodiaqu by měl umožňovat změnu jízdního režimu a možnost nastavení adaptivního podvozku.

automotozpravy.cz_auto-poly_cz_02
Vizualizace Škody Kodiaq RS, zdroj: xtomi.blogspot.com.

Co se týče ceny Škody Karoq RS, měla by se pohybovat kolem jednoho milionu korun (cca 40 tis. EUR). Podle všeho ji automobilka představí ještě letos. Počkáte si na ni?


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/79191/virtual/www/domains/automotozpravy.cz/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpressdiagnostic.class.php on line 82