nehoda-pojistna-udalost

Povinné ručení – co nejsou pojišťovny povinny ze zákona hradit?

Uzavření smlouvy na povinné ručení není v dnešní době ničím složitým. Tento proces vám díky online srovnávačům na internetu zabere opravdu hodně málo času. Stačí vyplnit jen několik základních údajů o vozidle a své osobě, vyčkat jedinou vteřinu a máte před sebou seznam cenově atraktivních nabídek na povinné ručení.

Ještě, než však podepíšete takovou smlouvu, měli byste si důkladně přečíst smluvní podmínky, kde mohou být nejrůznější výjimky. Navíc pojišťovny některé věci ze zákona nemusí hradit.

Jakým újmám se mohou pojišťovny vyhnout?

Buďte si jisti, že pokud škoda na vozidle vznikla na základě manipulace s nákladem v okamžiku, kdy auto stálo, jen stěží se domůžete jakékoliv finanční náhrady. Dále to mohou být škody spojené s manželským závazkem, popřípadě srážkou vozidel, jež jsou ve vlastnictví jediné osoby.

Čtěte také: Jak na srovnání povinného ručení anonymně, tedy bez zadávání osobních údajů?

Pozor byste si měli dávat také na to, že povinné ručení je v podstatě k ničemu, když k nehodě došlo pod vlivem omamných látek nebo alkoholu. S jakýmikoliv finančními náhradami nepočítejte ani při provozu vozidla v teroristické oblasti, kdy škody vzniknou právě některou z takových událostí.

O těchto situacích je třeba přemýšlet při uzavírání povinného ručení a při cestách do zahraničí. Zapomínat bychom neměli ani na zmínku o škodě vzniklé mezi vozidly jedné jízdní soupravy, kdy pojišťovny ze zákona nemusí hradit újmu.

Nepodceňujte pojistné podmínky nové smlouvy

Chystáte se uzavřít smlouvu na povinné ručení online? Pak věnujte čas ušetřený při výběru vhodného pojištění odpovědnosti z povozu vozidla pročtení smluvních podmínek, kde lze narazit na nejrůznější výjimky. Ať už ty ze zákona nebo z vlastní vůle pojišťovny. Když o takových výjimkách budete vědět, nic vás nepřekvapí.

Povinné ručení je službou, která by vás z hlediska finanční náhrady měla krýt, proto ji v žádném případě nepodceňujte.

Podobné příspěvky