Nezapomeňte si včas sjednat povinné ručení. Bez něj musíte auto nechat v garáži

dopravni-nehoda-bouracka-pojistovna

Jako řidiči jistě dobře víte o svých povinnostech, jež musíte splnit před tím, než se automobilem, motorkou, případně jiným motorovým vozidlem vydáte na veřejnou komunikaci. Jednou z důležitých podmínek je uzavření povinného ručení. Auto, které tuto pojistku nemá, nemůžete řídit, jinak se vystavujete sankcím. Jak na povinném ručení, které pro mnohé z vás jistě není levnou záležitostí, ušetřit?

Vyřízení povinného ručení online hodně pomáhá

V okamžiku, kdy vám pomalu končí smlouva u vaší dosavadní pojišťovny, je rozhodně praktické si provést pro povinné ručení srovnání, a to v online prostředí. Přes internet se dá snadno nejen zjistit, zda nové povinné ručení bude finančně výhodnější, ale lze zde vyřídit prakticky všechny nezbytné formality, včetně finálního uzavření smlouvy. Povinné ručení online je rychlou a snadnou možností, která vám uspoří nejen peníze, ale také značné množství času, neboť nemusíte chodit nikam fyzicky na pobočku vybrané pojišťovny.

Nejjednodušší cestou, jak zjistit, která nabídka pro vás bude nejlepší, je situace, kdy se využije pro povinné ručení kalkulačka. Na ní si po zadání základních údajů o vašem vozidle během pár vteřin vypočtete, kolik za konkrétní typ povinného ručení zaplatíte. Cenu mohou ovlivňovat například nadstandardní služby, k nimž se nejčastěji řadí poskytnutí náhradního vozidla v případě dopravní nehody apod.

Proč vůbec musíte mít povinné ručení?

Uzavření povinného ručení v žádném případě neodkládejte. Pakliže se totiž na komunikaci vydáte ve vozidle, u něhož tato zákonem vyžadovaná pojistka chybí, může na vás čekat poměrně značná pokuta, zastaví-li vás policisté při namátkové kontrole, případně se stanete účastníky dopravní nehody. Pokud byste ji navíc způsobili, vyjde vás uhrazení nákladů na další spoustu peněz, protože je nebudete moci pokrýt právě ze zaplaceného a platného povinného ručení.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/79191/virtual/www/domains/automotozpravy.cz/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpressdiagnostic.class.php on line 82