Martin Kolomý testoval v Rusku. Dostal pozvánku od továrního týmu Kamaz

Český závodník Martin Kolomý se před pár dny v Rusku zúčastnil akce s názvem Kamaz-Master International Ice Race, v rámci které se posadil za volant závodních kamionů z ruské tovární stáje. Kamiony řídil po boku dvojnásobného vítěze Dakaru Dmitrije Sotnikova, bývalého pilota F1 Nikity Mazepina a čínského jezdce Chou Chung-ninga.

S tím, jak Rusko zahájilo válečný konflikt na Ukrajině před rokem, spadlo na černou listinu. A to nejen politicky a obchodně, ale i sportovně. Tamní sportovci se nemohou účastnit žádných závodů a platí to samozřejmě i pro motorsport. Dlouholetý vítěz závodů Rallye Dakar, tedy tovární tým Kamazu, se tak letos nejtěžšího závodu světa nemohl účastnit, ale doma v Rusku aktivity neomezil.

Akce Kamaz-Master International Ice Race se konala na zamrzlé řece u města Naberežnyje Čelny ležící na východ od Kazaně. Prohánělo se tu několik generací závodních kamionů Kamaz, přičemž nechyběla ani ta, která vyhrála Rallye Dakar 2022. Za volantem seděli nejen Dmitrij Sotnikov, ale i bývalý pilot formule 1 Nikita Mazepin, čínský závodník Chou Chung-ning a právě i Čech Martin Kolomý.

„Jsem moc rád, že zde mohu být, protože členové týmu Kamaz jsou moji kamarádi a děkuji jim za pozvání,“ komentoval ve videu svoji účast na této akci Martin Kolomý. Objevují se také spekulace o tom, že by se český pilot mohl objevit v závodě za volantem Kamazu na Rallye Hedvábná stezka.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/79191/virtual/www/domains/automotozpravy.cz/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpressdiagnostic.class.php on line 82