Jak napsat kupní smlouvu na auto? Tohle nezapomeňte!

auto-718327_960_720

Při prodeji ojetého vozidla jde často o větší množství peněz a proto vám doporučujeme zaměřit se nejen na stav vozu, ale také na správnou formulaci kupní smlouvy. Pokud nebude obsahovat vše potřebné, nebo bude vypsaná nesprávně, tak byste se v budoucnosti mohli dostat do nepříjemných problémů. Ať už jste v pozici prodávajícího nebo kupujícího, tak se ujistěte, že podepisujete kupní smlouvu, která obsahuje všechny potřebné náležitosti. Rychlou kontrolou se totiž dá předejít nedorozumění v budoucnosti.

Informace o účastnících kupní smlouvy na automobil

Nejprve musíme ve smlouvě přesně identifikovat prodávajícího a kupujícího, aby nemohlo dojít k záměně s jinou osobou. Oba účastníci smlouvy proto musejí být identifikováni svým celým jménem, adresou trvalého bydliště a ideálně nezapomeňte ani rodné číslo nebo číslo průkazu totožnosti. Samozřejmostí je také datum podpisu smlouvy a kupní smlouva na auto musí být stvrzena podpisem obou stran.

Nezapomeňte na přesné informace o autě

Důležité je přesně identifikovat nejen účastníky smlouvy, ale také automobil, jehož prodeje se smlouva týká. Využít můžete článek Kupní smlouva na auto, kde samotnou smlouvu máte k nahlédnutí a můžete si ji jedním kliknutím stáhnout, V kupní smlouvě na auto proto musí být napsána jeho značka, typ, model, barva, rok výroby, registrační značky, objem motoru a přidat můžete jakékoliv další údaje. Mimo tyto katalogové informace nesmíte zapomenout také na věci, které jsou jedinečné pro onen prodávaný automobil. To je například počet najetých kilometrů, dodatečná výbava, technický stav vozu a také všechny závady, o kterých prodávající v době podpisu smlouvy ví.

Kupní smlouva je důležitá jako kontrola vozu

I když se smlouva bude zdát sebelépe napsaná, tak ji před podpisem důkladně pročtěte. Kontrola kupní smlouvy je totiž stejně důležitá jako kontrola vozidla a pokud si čímkoliv nebudete jistí, tak smlouvu v žádném případě nepodepisujte. Se solidním prodávajícím se jistě dohodnete na úpravě smlouvy, aby s ní byly obě strany spokojeny.

Foto: pixabay.com


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/79191/virtual/www/domains/automotozpravy.cz/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpressdiagnostic.class.php on line 82