Ford Pro má double! Ford Transit Custom získává titul International Van of the Year a Ford Ranger přidává ocenění International Pick-up Award!

Ford Pro má double! Ford Transit Custom získává titul International Van of the Year a Ford Ranger přidává ocenění International Pick-up Award!

745x100

Společnost Ford Pro získala dvojí ocenění, a to International Van of the Year (IVOTY) a International Pick-up Award (IPUA), a to se svým novým modelem Transit Custom van a novou generací pick-upu Ranger.

Ford Pro získal ocenění IVOTY a IPUA ve stejném roce již třikrát – více než kterýkoli jiný výrobce – po dvojnásobném vítězství v letech 2013 a 2020.

Ocenění byla předána během speciálního ceremoniálu na veletrhu užitkových vozidel Solutrans ve francouzském Lyonu a dále potvrzují pozici společnosti Ford Pro jako lídra na evropském trhu užitkových vozidel.´

Tim Slatter, viceprezident produktových programů společnosti Ford, při přebírání ocenění jménem společnosti Ford Pro řekl: „Týmy Ford po celém světě, které se snaží dodávat zákazníkům produkty s vysokou kvalitou, mohou být nyní nesmírně hrdé. Jsme rádi, že porota ocenila přednosti našich nejnovějších užitkových vozů, které byly zkonstruovány s cílem podporovat potřeby zákazníků napříč všemi profesemi.“

Transit Custom získal titul IVOTY

Odborná porota složená z 25 novinářů specializujících se na užitkové vozy zvolila vítězem soutěže IVOTY 2024 nový Ford Transit Custom. Nová generace dodávky Ford Pro, která je lídrem ve svém segment e v Evropě začala prodávat na začátku letošního roku a nabízí dosud nejširší výběr variant a zavádí jedinečné digitální a zákaznické funkce, jako je modem 5G pro superrychlou konektivitu, aktualizace softwaru pro více než 30 modulů vozidla, asistent pro doručování, který dokáže ušetřit více než 20 sekund na jedno zastavení, ýklopný volant a různé provedení modelu, který navazuje na měřítka produktivity stanovená jeho předchůdci.

Hans Schep, generální ředitel Ford Pro Europe, řekl: „Jsme velmi hrdí na to, že porota IVOTY udělila toto prestižní ocenění novému Transitu Custom. Nový Transit Custom je vedoucí jednotunovou dodávkou mezi evropskými zákazníky a byl navržen a zkonstruován tak, aby splňoval jejich nejrůznější potřeby. Vedle oceněného dieselového vozu budou mít zákazníci brzy na výběr také elektrické a PHEV verze. Každý model je nabitý inovacemi a superrychlým připojením k softwarovému ekosystému Ford Pro, který pomáhá rozvoji podnikání našich zákazníků.“

Jarlath Sweeney, předseda soutěže International Van of the Year, řekl: „Za vítězství v soutěži Mezinárodní dodávka roku 2024 si Ford Transit zaslouží pochvalu. Je to již popáté, co Ford Transit získal cenu IVOTY, poprvé v letech 2001 a 2007 s tehdejším všestranným modelem. Krátce po uvedení na trh si titul v roce 2013 zajistila nová generace samostatné jednotunové varianty – Transit Custom – poté v roce 2020 a nyní také pro rok 2024. Gratulujeme k tomuto významnému úspěchu.“

Transit Custom byl loni nejprodávanější jednotunovou dodávkou v Evropě a také celkově nejprodávanějším vozem ve Velké Británii v letech 2021 a 2022. Zcela nový model se vyrábí v nejmodernějším montážním závodě Ford Otosan v Yeniköy v Turecku.

Ranger si odváží prestižní ocenění pro pickupy

Po náročném testování na silnici i v terénu, které porota IPUA provedla na začátku tohoto roku v Řecku, získal Ford Ranger již potřetí korunu IPUA a vytvořil tak nový rekord.

Ranger je nejvíce globálním produktem společnosti Ford; byl vyvinut designéry a inženýry v australském technickém centru Fordu, vyrábí se v šesti továrnách Fordu na čtyřech kontinentech a zákazníci si ho oblíbili i v Evropě. Posledních osm let je Ranger nejprodávanějším pick-upem v regionu a tvoří téměř polovinu všech prodejů pick-upů v Evropě.

Nový model je díky svým terénním schopnostem, vytříbeným jízdním vlastnostem a bezprecedentní úrovni konektivity a technologií oblíbený u firemních i soukromých uživatelů. Ford Pro nedávno představil Ranger PHEV první evropský pick-up s plug-in hybridním pohonem (PHEV), který skvěle kombinuje schopnosti elektrického pohonu s všestranností modelu Ranger.

Ranger vyhodnotila jako vítěze porota složená z odborných novinářů z Evropy a také z Jihoafrické republiky, kde se nachází továrna Ford Silverton, kde se Ranger vyrábí pro zákazníky v Evropě.

Hans Schep řekl: „Jsme potěšeni, že Ford Ranger byl porotou IPUA oceněn již potřetí, což svědčí o jeho trvalé přitažlivosti coby nejoblíbenějšího evropského pick-upu posledních osmi let. Nový Ford Ranger má dosud nejširší nabídku modelové řady, která zákazníkům nabízí kultivovanost na silnici a terénní schopnosti vhodné pro pracovní dny i víkendy. Je postaven tak, aby byl připraven pro práci i zábavu.“

Jarlath Sweeney, předseda poroty International Pick-up Award, řekl: „Ford nyní dosáhl hattricku, když se svým nejprodávanějším pick-upem Ranger získal tři ocenění International Pick-up Awards. V letošním sedmém ročníku IPUA přidává Ranger šesté generace další titul k titulům získaným v letech 2013 a 2020. Gratulujeme globálnímu vývojovému týmu Ford k vytvoření tohoto výjimečného vozu.“


TIP: Prověření ojetého auta před koupí

Ověřte si historii vozidla a vyhněte se nákladným problémům. Zadejte číslo VIN a okamžitě získejte přehled o historii auta. Více zde.


Podobné příspěvky


Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění