Castrol slaví 125 let a s novou strategií hledí do budoucnosti

Rok 2024 je významným milníkem 125. výročí společnosti Castrol, světového lídra v oblasti maziv, který je součástí skupiny BP Group. V době, kdy tato globální značka slaví 125. výročí svého založení, představuje společnost Castrol novou odvážnou strategii „Inovace, výkonnost, pokrok,“ která vychází vstříc měnícím se potřebám zákazníků, a také speciální pamětní logo ke 125. výročí, které se bude používat po celý rok 2024 při akcích a sponzorství po celém světě.

Nová strategie

  • Inovace: rozvoj řešení mobility, která pomáhají lidem a zboží v efektivnějším pohybu díky inovativním technologiím a dodržování zásad oběhového hospodářství.
  • Výkonnost: cílem je pomáhat průmyslovým zákazníkům společnosti Castrol a strojům, které využívají, k lepším výkonům a zvyšovat efektivitu jejich provozu.
  • Pokrok: zkoumání fascinujících příležitostí a cesta k postupné diverzifikaci. Iniciativy společnosti Castrol zahrnují komplexní digitální a servisní řešení, ponorné chlazení datových center a tepelný management baterií. Tento progresivní přístup podtrhuje závazek společnosti Castrol zůstat v čele inovací.

Již v provozu

Svět mobility se mění a společnost Castrol má potenciál přispět k této změně. Na znamení této změny a jako odraz nového nasměrování společnost Castrol v roce 2023 osvěžila svou ikonickou značku.

Aby byla společnost Castrol i nadále na špičce inovací a připravena na budoucnost, investuje dále do svých globálních technologických center v Číně, Německu a Severní a Jižní Americe a plánuje investici ve výši 60 milionů dolarů do nového špičkového centra pro testování baterií pro elektromobily (EV) a analytické laboratoře ve Velké Británii.

V rámci pilíře „Inovace“ své strategie již společnost Castrol uvedla na trh řadu zdokonalených kapalin Castrol ON pro elektromobily, včetně převodových olejů, tepelných kapalin a maziv pro elektromobily. Rostoucí trh s elektromobily bude pravděpodobně po mnoho let koexistovat s pokračující poptávkou po vozidlech se spalovacími motory a hybridech. Cílem společnosti Castrol je i nadále přispívat k vyšší účinnosti vozidel se spalovacími motory a hybridních vozidel a zároveň se snažit být lídrem v oblasti kapalin pro elektromobily.

Společnost Castrol se také zaměří na uvádění více cirkulárních produktů a nabídek prostřednictvím opětovného využití základních olejů, které tvoří hlavní složku maziv. Více cirkulární převodový olej Castrol byl již testován v extrémním prostředí, když ho tým Jaguar TCS Racing úspěšně použil ve svých závodních vozech Formule E na Monaco E-Prix 2023.

V rámci pilíře „Výkonnost“ své strategie bude společnost Castrol podporovat průmyslové zákazníky, aby dosáhli vyšší efektivity, zvýšili produktivitu, zajistili cirkulaci a zvýšili hodnotu. Společnost Castrol působí v automobilovém průmyslu, strojírenství, robotice, leteckém a větrném průmyslu a v roce 2023 uzavřela partnerství se společností SKF a představila nabídku „Olej jako servis“ pro kovozpracující průmysl. To umožňuje opakované použití mazací kapaliny, což snižuje spotřebu a zároveň zlepšuje výkon stroje.

Společnost Castrol také navázala výzkumnou spolupráci s mediální laboratoří Massachusettského technologického institutu (MIT) na podporu svého programu AstroAnt Payload. AstroAnts představují miniaturní robotický roj určený k provádění kontrol a diagnostických úkolů na vnějším povrchu kosmických lodí, roverů a landerů. Společnost Castrol bude úzce spolupracovat s laboratoří MIT Media Lab na testování vesmírných maziv, která budou vhodná pro extrémní prostředí na povrchu Měsíce.

Zatímco pilíře strategie „Inovace“ a “Výkonnost“ společnosti Castrol se zaměřují na posílení a rozvoj stávajících oblastí podnikání společnosti, iniciativy „Pokrok“ vytyčují nové oblasti, v nichž má společnost Castrol znalosti, schopnosti a odbornost, které jí umožňují vítězit. Společnost Castrol identifikovala tepelný management a diverzifikaci v oblasti řešení chlazení datových center jako nové příležitosti k růstu. Práce společnosti Castrol na urychlení zavádění ponorného chlazení pro efektivnější a udržitelnější provoz datových center nabírá na obrátkách, neboť společnosti GRC, Hypertec, Submer a výrobci OEM IT hardwaru schválili používání ponorných chladicích kapalin Castrol ON.

Michelle Jou, generální ředitelka společnosti Castrol, shrnuje: „V době, kdy slavíme 125. výročí, společnost Castrol nejenže přemýšlí o minulosti, ale také plánuje směr do budoucnosti. Naše strategie „Inovace, výkonnost, pokrok,“ ztělesňuje naše odhodlání urychlit pokrok našich zákazníků a pomoci jim čelit výzvám zítřka. Naším cílem je rozvíjet naši hlavní činnost novými způsoby, využívat naše nejmodernější technologie a důvěryhodnou globální značku, abychom zůstali v čele našeho odvětví. Vyvíjíme výrazněji cirkulární nabídky, abychom pomohli zákazníkům dosáhnout jejich cílů v oblasti udržitelnosti, a zkoumáme nové zajímavé příležitosti k růstu mimo oblast maziv. Je mi ctí pokračovat ve vývoji 125 let staré ikonické značky Castrol, aby sloužila měnícím se potřebám zákazníků a připravila naše podnikání na budoucí úspěch.“


TIP: Sháníte nové auto na operativní leasing?
 
Vyplňte krátký formulář a poptejte ho. Vybereme pro vás ty nejlepší a nejvýhodnější nabídky. Anebo si vyberte z aktuálně dostupných aut sami.
 
Chci operativní leasing!
 

Podobné příspěvky


Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění