Toyota_HIGHLANDER

Bezpečně na silnicích: Před zimou je třeba přezout a zkontrolovat auto

Měnit letní pneumatiky za zimní pneumatiky je nejen zákonná povinnost, ale má to i velký praktický smysl. Na sněhu totiž auto na letních gumách potřebuje k brzdění až dvojnásobnou brzdnou dráhu. A naopak, když je venku více než 15 stupňů, brzdí zimní pneumatiky pomaleji. Proto je třeba vlastnit dvě sady kvalitních pneumatik a jakmile se změní počasí, je čas přezout.

Přezutí samotné sice není složité, ale přesto je dobré nechat ho na odbornících, kteří zároveň každou sezónu zkontrolují stav a vzorek pneumatik. V servisech Toyota si navíc můžete nechat druhou sadu kol uskladnit, a tak máte celý proces zcela bez starostí. Pokud letos při přezouvání zjistíte, že vaše pneumatiky už mají to nejlepší za sebou, využijte možnost pořídit si nové za akční ceny, které se vztahují na komplety pro všechny modely Toyota.

Ideální je také rovnou s přezutím nechat auto před zimou zkontrolovat a prohlédnout, abyste měli jistotu, že i v mrazech dojedete bezpečně do cíle. Sezónní prohlídku přitom Toyota až do 22.12. nabízí za cenu 400 Kč.

Tato kontrola přitom zahrnuje diagnostiku stavu akumulátoru, konzervace jeho pólových vývodů, kontrolu ostřikovačů, stěračů i nastavení hlavních světlometů a jejich případné seřízení, měření bodu tuhnutí chladicí kapaliny, kontrolu stavu a těsnosti chladicí soustavy a stavu řemene vodního čerpadla, kontrolu hladiny motorového oleje i množství brzdové kapaliny a jejich případné doplnění.

Goodyear-UltraGrip-Performance-SUV
Jaký je rozdíl mezi letní, zimní a celoroční pneumatikou?

Autorizovaný servis samozřejmě ihned zjistí případné závady či nutné výměny a navrhne efektivní a co nejrychlejší řešení. Před zimou proto Toyota také nabízí 25% slevu na v tomto období nejčastěji měněné díly, jako jsou akumulátory, stěrače, brzdové destičky a kotouče nebo třeba nezbytná nemrznoucí kapalina do ostřikovačů.

Stejnou výši slevy však mohou zákazníci využít i při nákupu sezónního příslušenství, jako jsou střešní zavazadlové boxy a nosiče lyží a snowboardů, gumové či plastové rohože do zavazadlového prostoru.


TIP: Zdražují vám neustále povinné ručení? Zkuste si spočítat nové.

Využijte naši kalkulačka autopojištění.


Podobné příspěvky


Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění