Autobazary zareagovaly na současnou nejasnou situaci a zaručují 100% bezpečné obchodování

skoda-fabia-old-generation

České autobazary nechtějí opět zažít situaci, kdy by byly jejich provozovny uzavřeny jako tomu bylo při jarním „lockdownu“. Vláda opět uvažuje nad nouzovým stavem, a proto nad rámec pravidel vyhlášených Ministerstvem zdravotnictví aplikují autobazary taková opatření, která z nákupu ojetého vozu dělají jeden z nejbezpečnějších nákupů vůbec. Vyplývá to z prohlášení Asociace autobazarů APPAA, která sdružuje české prodejce ojetin.

„Nejasná prohlášení vlády o chystaných, připravovaných nebo diskutovaných opatřeních nás vedla k tomu, že jsme k celé situaci přistoupili proaktivně a doporučili všem našim členům, aby dodržovali taková hygienická pravidla, která v podstatě vyloučí jakýkoliv přenos nákazy Covid-19,“ říká k situaci spojené s očekávanými opatřeními předseda APPAA Petr Přikryl. Mezi tato opatření patří především:

  • Důkladné mytí a dezinfekce vozu ihned po jeho vykoupení
  • Dezinfekce vozu po každé zkušební jízdě
  • Povinnost zákazníků dezinfikovat si ruce a nasadit roušku před usednutím do vozu
  • Povinnost všech zaměstnanců nosit roušky a další ochranné pomůcky jako jsou například rukavice
  • Dodržování modelu 1:1 – tedy jeden zákazník, jeden prodejce
  • Dodržování vzdálenosti minimálně 2 metry mezi všemi osobami na prodejní ploše i v zázemí autobazarů

“Veškeré doporučené postupy dodržujeme a věříme, že můžeme našim zákazníkům nabídnout opravdu pohodlný a bezpečný nákup,“ říká Filip Kučera z Auto ESA, které je dlouhodobým členem APPAA. Stejně reaguje i další člen APPAA, společnost MAMA CAR: „Nákup vozu v autobazaru je díky přijatým opatřením naprosto bezpečným způsobem, jak si zajistit vlastní mobilitu a vyhnout se tak cestování v prostředcích hromadné dopravy,“ říká ředitel firmy Pavel Mařinec. Také další členové Asociace doporučená opatření přijali a ihned aplikovali do praxe: „Nechceme opět zavřít, to by nás mohlo stát existenci,“ říká Jiří Daněk z autobazaru TROTINA Auto, který uvažuje i nad možností virtuální prohlídky vozu a teprve následné schůzce se zákazníkem.

TIP: Prověření ojetého auta před koupí

Kupujete nebo prodáváte ojeté vozidlo? Ověřte si historii vozidla a vyhněte se nákladným problémům. Zadejte číslo VIN a okamžitě získejte přehled o jeho historii a dostupných informacích.

„Věříme, že i při případném vyhlášení nouzového stavu a drastickém omezování počtu lidí na jednom místě zůstanou provozovny autobazarů otevřené a nabídnou českým občanům možnost vyřešit potřebu prodat nebo koupit auto bez toho, že by byli jakkoliv ohroženi na svém zdraví. Mobilita občanů musí zůstat zachována, stejně jako možnost získat finanční prostředky třeba právě prodejem vozu v autobazaru,“ uzavírá Petr Přikryl.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/79191/virtual/www/domains/automotozpravy.cz/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpressdiagnostic.class.php on line 82