Aditiva jako nezbytná součást motorových olejů i paliv

aditiva-do-motoru-mercedes-benz

Z ekologického hlediska se v současné době posuzuje řada věcí. Klade se důraz na úsporu energií a v oblasti automobilismu došlo ke zpřísnění emisních limitů. Všechny tyto požadavky mají za následek nová technologická řešení, která však mají částečně i negativní vliv způsobený nedokonalým spalováním benzinu – vedou totiž k vyššímu zanášení ventilů, spalovacích prostorů, vstřikování a sacích kanálů tzv. úsadami. A na sebe nenechá dlouho čekat klepání motoru nebo to, že motor po přidání plynu nereaguje okamžitě. Jak z toho ven a dá se autu vůbec nějak pomoci?

Proč používat aditiva do paliva

Palivo do automobilů v současné době obsahuje biosložky, motory disponují přímým vícebodovým vstřikováním a přísné emisní normy mají za následek, že přidávání aditiv do benzinu zajišťuje mnoho blahodárných úkonů. Ty jsou na první pohled sice neviditelné, ale o to důležitějších pro správný a spolehlivý chod motoru. Aditiva do benzínu totiž výrazně omezují negativní vliv biosložek v benzinu, čistí palivovou soustavu, spalovací prostor i výfukový systém. Velmi často se tedy aditiva používají jako prevence všech možných problémů, čímž dokážou uspořit finance za neplánované výdaje za rozsáhlé opravy automobilu.

Aditiva jsou důležitá pro správný chod motoru

Aditiva udržují motor auta v dobré kondici, pomáhají hned v nádrži rozpouštěním vlhkosti, mají význam v prevenci tvorby koroze, v zimě ovlivňují studené starty motoru. Aditiva do motorového oleje zajistí dokonale spalitelný benzin a výrazné snížení emise nebezpečných plynů. Zároveň kladně ovlivňují zanášení motoru karbonem a zajišťují kompletní mazání palivového systému. Toto všechno je nezbytné pro správnou funkci dávkování a maximální využití spalovaného benzinu.

Kvalita aditiv do motoru i paliv je různá

Chcete-li svému autu dopřát kvalitní aditiva, měli byste se zajímat o jejich hodnocení v odborných a spotřebitelských testech i zkušenosti jednotlivých jejich uživatelů. Kvalita aditiv je totiž různá. Důležitá je též historie výrobce aditiv. Vybírat můžete na www.automobilovedily24.cz.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/79191/virtual/www/domains/automotozpravy.cz/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpressdiagnostic.class.php on line 82